РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000630036<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пельо І. М. 
Застосування хімічних засобів у сучасних інтегрованих системах захисту овочевих культур як медико-екологічна проблема : (огляд) / І. М. Пельо // Укр. журн. з проблем медицини праці. - 2015. - № 1. - С. 67-76. - Бібліогр.: 46 назв. - укp.

Аналіз вітчизняних і зарубіжних джерел літератури показав, що кількість і асортимент пестицидів, які застосовуються в сільському господарстві, зокрема, в овочівництві, щорічно зростають. Узагальнено дані світової й вітчизняної літератури стосовно застосування хімічних засобів у сучасних інтегрованих системах захисту овочевих культур. Аналітичний огляд наукових публікацій виконано з використанням реферативної бази даних Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського, даних US EPA, FAO/WHO, SANCO, EFSA, електронних ресурсів Extoxnet, Fluoridealert. Проведено аналіз "Переліків пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні", за останні 10 років. Однією із причин необхідності збільшення норм витрат препаратів і кратності обробок сільськогосподарських культур є розвиток резистентності патогенів до дії пестицидів та зниження їх ефективності. Порівняльний аналіз "Переліків пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні" в останнє десятиріччя показав, що за цей період кількість пестицидів зросла майже в чотири рази, переважно за рахунок гербіцидів і протруювачів насіннєвого матеріалу. Найбільш значуще розширився асортимент комбінованих препаратів і бакових сумішей пестицидів як одно-, так і багатоцільового призначення. Встановлено, що темпи зростання кількості пестицидів з роками збільшуються. Якщо в 2002 - 2006 рр. щорічна кількість пестицидів збільшувалася на 36 - 37 препаратів, то в 2007 - 2012 рр. - на 149. За таких умов існує небезпека забруднення хімічними засобами захисту рослин навколишнього середовища і, як результат, вірогідність шкідливого впливу на здоров'я людини. Підтверджено зростання негативного впливу на здоров'я осіб, які мають професійний контакт з цими хімічними сполуками, або мешкають на забруднених ними територіях. Доведено вплив на нервову, серцево-судинну системи, паренхіматозні органи, морфологічний склад крові, процеси перекисного окиснення ліпідів. Подано дані щодо мутагенної, канцерогенної дії пестицидів, впливу на репродуктивну систему, ембріональний розвиток, алергічні захворювання тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.432.6 + П491.4 + П241-272.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського