РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000630182<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Голишкін Д. В. 
Вплив меланіну на стан слизової оболонки шлунка та реакцію гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної осі за умов дії гострого стресу / Д. В. Голишкін, Т. М. Фалалєєва, К. С. Непорада, Т. В. Берегова // Фізіол. журн.. - 2015. - 61, № 2. - С. 65-72. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Вивчено вплив меланіну дріжджеподібних грибів Nadsoniella nigra штаму X1 на концентрацію адренокортикотропного гормону (АКТГ) і кортизолу в сироватці крові щурів, а також зміни коефіцієнта маси надниркових залоз і ураження слизової оболонки шлунка (СОШ) за умов нервово-м'язового напруження за Сельє. Введення меланіну відновлювало функціонування гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної осі, що підтверджувалося зростанням концентрації АКТГ на 42 % і зниженням кортизолу на 19 % відносно 2-ї групи тварин, яким перед моделюванням стресу вводили воду. Коефіцієнти маси надниркових залоз щурів, яким вводили меланін, не відрізнялися статистично значущо від групи контролю. Меланін зменшував площу виразкових уражень СОШ на 64 %, а також вільного оксипроліну в СОШ на 29 %, вільної фукози на 16 % і гексуронових кислот на 24 % у порівнянні з 2-ю групою щурів. Зроблено висновок, що в механізм стреспротективної дії меланіну залучені його вплив на виділення глюкокортикоїдів та запобігання деполімеризації колагену і сполук екстрацелюлярного матриксу СОШ. Меланін проявляє властивості гастропротектора і є перспективним засобом для профілактики та лікування наслідків дії стресу на організм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського