РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000630192<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Янчук П. І. 
Роль сірководню у регуляції кровообігу в печінці / П. І. Янчук, Л. О. Слободяник // Фізіол. журн.. - 2015. - 61, № 3. - С. 28-34. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

У гострих дослідах на лабораторних щурах показано, що внутрішньопортальне введення попередника синтезу сірководню L-цистеїну (15 мг/кг) розширює внутрішньопечінкові судини, внаслідок чого системний артеріальний тиск (САТ) і тиск крові у ворітній вені (Твв) вірогідно знижуються на 17,6 і 24,5 % відповідно, а швидкість локального кровотоку в печінці (ЛК) та її кровонаповнення (КНП) збільшуються на 28,2 і 24,4 % відповідно. У разі введення донора сірководню NaHS (7 мг/кг) спостерігались аналогічні за напрямком зміни: САТ і Твв знижувались на 20,8 і 26,2 % відповідно, а ЛК і КНП підвищувались на 16,4 та 30,9 % відповідно. Введення L-цистеїну на фоні дії блокатора цистатіонін-gamma-ліази DL-пропаргілгліцину (11 мг/кг) призводило до підвищення САТ на 20,4 %, Твв на 26,6 % і зменшення КНП на 21,5 % і ЛК в печінці на 11,7 % у порівнянні з вихідними значеннями цих показників. Отже, блокада цистатіонін-gamma-ліази не тільки повністю усуває ефекти L-цистеїну, але й зумовлює пригнічення синтезу H2S з ендогенних його попередників, що призводить до звуження кровоносних судин печінки і, як наслідок, до підвищення тиску крові в них та зменшення швидкості тканинного кровотоку і об'єму депонованої в органі крові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.26 + Е60*732.1*112.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського