РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000630194<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Єфіменко О. Ю. 
Вплив нанодисперсного діоксиду церію на онтогенетичні зміни антиоксидантної системи в слизовій оболонці шлунка та кишечника щурів / О. Ю. Єфіменко, Ю. О. Савченко, Т. М. Фалалєєва, Т. В. Берегова, Н. М. Жолобак, О. Б. Щербаков, Ю. В. Малюкин, М. Я. Співак // Фізіол. журн.. - 2015. - 61, № 3. - С. 44-50. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Встановлено, що з віком у слизовій оболонці (СО) шлунка збільшується вміст продуктів перекисного окиснення ліпідів: дієнових кон'югатів - на 30 %, продуктів, що реагують на тіобарбітурову кислоту - на 285 % та шиффових основ - на 181 %. Нанодисперсний діоксид церію (НДЦ) у старих щурів зменшував вміст продуктів перекисного окиснення ліпідів у СО шлунка, а саме: дієнових кон'югатів - на 43 %, сполук, що реагують на тіобарбітурову кислоту - на 51 % та шиффових основ - на 44 % відносно контрольної групи щурів відповідного віку. Аналогічно, у СО товстої кишки старих щурів зростав вміст дієнових кон'югатів на 40 %, сполук, що реагують на тіобарбітурову кислоту продуктів та шиффових основ на 114 та 132 % відповідно. НДЦ знижував вміст продуктів, що реагують на тіобарбітурову кислоту на 69 % та шиффових основ на 132 %. У шлунку з віком знижується супероксиддисмутазна (на 43 %) та каталазна (на 24 %) активність, тоді як у товстій кишці зростає лише супероксиддисмутазна активність на 43 %. У товстій кишці НДЦ знижував супероксиддисмутазну (на 34 %) та каталазну (на 21 %) активність відносно контролю. Таким чином, НДЦ відновлює процеси перекисного окиснення ліпідів у СО шлунка та товстої кишки, в яких з віком розвивається оксидативний стрес.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.2*723.4 + Р413.2-2 + Р413.3-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського