РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000630205<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дорофеєва Н. О. 
Фізичне тренування відновлює спряження конститутивних NO-синтаз та кардіогемодинаміку при гіпертензії (ч. III) / Н. О. Дорофеєва, А. В. Коцюруба, Б. С. Коп'як, В. Ф. Сагач // Фізіол. журн.. - 2015. - 61, № 4. - С. 11-21. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

У серці та його мітохондріях щурів зі спонтанною гіпертензією досліджено вплив періодичних фізичних навантажень (тренування плаванням помірної та надмірної інтенсивності) на фізіологічні показники кардіогемодинаміки та біохімічні показники, що характеризують рівень оксидативного та нітрозативного стресу. На основі останніх розраховували індекс спряження конститутивних кальційзалежних NO-синтаз (cNOS = eNOS + nNOS) і біохімічний індекс дисфункції. Установлено, що за обох режимів тренування повністю відновлюється і навіть перевищує контрольні значення у нетренованих щурів лінії Вістар спряжений стан cNOS і кальційзалежний синтез оксиду азоту (NO). Виявлено, що великі фізичні навантаження на межі функціональних можливостей тварин неефективні для покращання функціонального стану серцево-судинної системи у разі гіпертензії і можуть провокувати її подальший розвиток. Помірний режим фізичних тренувань покращував функцію розслаблення серця внаслідок збільшення максимальної швидкості зниження тиску, зменшення кінцевого діастолічного тиску і кінцево-діастолічної жорсткості міокарда. Помірні фізичні тренування знижували кінцево-систолічний тиск і артеріальну жорсткість, що сприяло більш ефективній й енергоекономній роботі серця, про що свідчить зменшення ударної роботи за збільшення ударного об'єму. Покращання фізіологічних показників кардіогемодинаміки і функціонального стану серця за помірного режиму тренувань корелювало зі змінами обох розрахованих індексів. Періодичні інтенсивні фізичні навантаження рекомендовано як простий фізіологічний засіб прекондиціювання для профілактики розвитку кардіальної дисфункції за гіпертонії внаслідок розвитку неспряженого стану cNOS та викликаної ним надмірної генерації супероксиду і навпаки, пригнічення кальційзалежного синтезу NO.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-541

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського