РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000630262<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Liubysh O. O. 
Structurization of counterions around DNA double helix: a molecular dynamics study = Структурування протиіонів навколо подвійної спіралі ДНК: дослідження методом молекулярної динаміки / O. O. Liubysh, A. V. Vlasiuk, S. M. Perepelytsya // Укр. фіз. журн.. - 2015. - 60, № 5. - С. 434-443. - Бібліогр.: 55 назв. - англ.

Структурування протиіонів навколо подвійної спіралі ДНК досліджено за допомогою методу молекулярної динаміки. Моделювання проводилося для додекамера ДНК d(CGCGAATTCGCG) з протиіонами лужних металів Na<^>+, К<^>+ та Cs<^>+ у водному середовищі. Розглядалися системи без надлишкової солі та з додаванням різних солей (NaCl, KCl або CsCl з концентрацією 0,5 М). Результати показали, що протиіони Ka<^>+ взаємодіють з фосфатними групами безпосередньо з зовнішньої сторони подвійної спіралі і через молекули води на поверхні мінорного жолоба ДНК. Іони калію локалізуються переважно в жолобах подвійної спіралі, а іони цезію проникають глибоко всередину мінорного жолоба, безпосередньо зв'язуючись з нуклеїновими основами. За рахунок електростатичного відштовхування іони хлору, зазвичай, знаходяться на великих відстанях від ДНК, проте деякі аніони Cl<^>- спостерігалися поблизу атомних груп подвійної спіралі, формуючи електрично нейтральні пари з протиіонами, які вже сконденсувалися на поліаніоні ДНК. В місцях зв'язування протиіонів з ДНК спостерігалися зміни локальної структури подвійної спіралі. Час життя Na<^>+ та K<^>+ менший за 0,5 нс, а у випадку іонів цезію може сягати декількох наносекунд. У цьому масштабі часу протиіони Cs<^>+ формують впорядковану систему зарядів в мінорному жолобі ДНК, яку можна розглядати як іонну гратку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112.1*011

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського