РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000630368<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Загайко А. Л. 
Модулюючий вплив сибутраміну на зміни метаболізму, зумовлені експериментальною інсулінорезистентністю в щурів / А. Л. Загайко, Т. О. Брюханова, А. І. Шкапо // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2015. - № 3. - С. 62-69. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Епідеміологічні дані свідчать про неухильні темпи поширення патологій, в основі патогенезу яких лежить синдром інсулінорезистентності (ІР). У зв'язку з цим актуальним є пошук нових ефективних методів лікування захворювань, асоційованих з ІР. Мета дослідження - вивчення впливу 1-(4-хлорфеніл)-N,N-диметил-альфа-(2-метилпропіл)циклобутанметанаміну (сибутраміну) на показники вуглеводного та ліпідного обміну, антиоксидантно-прооксидантного статусу, ендотеліальної функції за експериментальної інсулінорезистентності в щурів. ІР у щурів моделювали тривалим введенням низьких доз дексаметазону, що супроводжувалося патологічними змінами, характерними для цього синдрому - збільшенням рівнів глюкози та ІРІ, зростанням індексу HOMA-IR у 1,69 разу, 3-разовим зростанням концентрації ВЖК, значним збільшенням вмісту ТАГ та ХС у крові тварин. Розвиток модельної патології супроводжувався активацією процесів вільнорадикального окиснення, що підтверджувалося зростанням концентрації продуктів ПОЛ - ТБК-реактантів та одночасним зниженням вмісту антиоксиданту - відновленого глутатіону. У тварин з ІР відбувалося формування ендотеліальної дисфункції, що відбивалося достовірним зростанням вмісту ендотеліну-1 на фоні зниження вмісту S-нітрозотіолів у 3,2 разу, зміною їх співвідношення в бік збільшення вазоконстрикторних факторів. Введення досліджуваного препарату - сибутраміну тваринам з ІР призводило до нормалізації показників вуглеводного та ліпідного обміну, зменшення вмісту ТБК-реактантів, що свідчить про здатність препарата пригнічувати інтенсивність процесів ПОЛ. На фоні застосування сибутраміну порушувалося співвідношення між рівнями ендотеліну-1 та стабільних метаболітів NO у бік ендотеліну-1. Слід зазначити, що ці зміни були менш виражені, ніж у тварин групи контрольної патології, але й достовірно відрізнялися від показників здорових тварин, що може розглядатися як компонент патогенезу кардіоваскулярних ускладнень при лікуванні сибутраміном.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.16-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського