РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000630631<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Симонова-Пушкар Л. И. 
Особенности микробиоценоза кожи лабораторных животных после воздействия ионизирующей радиации / Л. И. Симонова-Пушкар, Н. И. Скляр, В. З. Гертман, Л. В. Белогурова, А. Т. Гони Симеха // Укр. радіол. журн.. - 2015. - 23, № 1. - С. 23-29. - Библиогр.: 25 назв. - рус.

Мета роботи - вивчити зміни кількісної та якісної характеристик мікробної флори за локального опромінення непошкоджених шкірних покривів. Дослідження проведено на 20 щурах-самцях лінії Вістар, розділених на дві рівні групи - дослідну та контрольну. Щури дослідної групи одержували локальне рентгенівське опромінення ділянки шкіри зовнішньої поверхні стегна в дозі 80,0 Гр. За допомогою стандартних мікробіологічних методів порівняно якісний і кількісний склад спонтанної мікрофлори шкіри локально опромінених ділянок шкіри щурів та аналогічних ділянок шкіри неопромінених тварин контрольної групи. У більшості щурів дослідної групи (60 - 70 %) через 14 діб після опромінення розвивалися променеві виразки, часто з гнійним виділенням. У цьому випадку в дослідній групі локально опромінених щурів, на відміну від контролю з неушкодженою шкірою, відбувалося збільшення титру обсіменіння поверхні променевої виразки протягом усього періоду спостережень, а також збільшення додаткового видового складу мікрофлори та зміна його кількісної характеристики. З'являються додаткові умовно-патогенні та патогенні, досить вірулентні види мікроорганізмів, кількість яких збільшується в міру розвитку деструктивних патологічних процесів у шкірі. Зроблено висновки, що у щурів з локальним опроміненням ділянки шкіри в опроміненій зоні спостерігається збільшення мікробного обсіменіння і поява додаткових видів патогенних та умовно-патогенних мікроорганізмів, що свідчить про порушення бактерицидних властивостей шкіри та зниження імунологічної реактивності макроорганізму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*735.2-638

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського