РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000630634<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Васильєв Л. Я. 
Математичний аналіз результатів лікування онкологічних хворих з огляду на можливий канцерогенний ефект хіміолікування та появу метахронних пухлин / Л. Я. Васильєв, Є. Б. Радзішевська, Я. Е. Вікман, А. М. Насонова // Укр. радіол. журн.. - 2015. - 23, № 1. - С. 40-46. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - з'ясувати можливість канцерогенної дії хіміотерапії на тлі одного курсу променевої терапії. Для виконання роботи використано електронну базу даних, яка містить інформацію з 501 історії хвороби (194 історії хвороби пацієнтів, у яких після проведеного лікування виникли другі пухлини (група ДП) через 3 і більше років; 157 випадків групи позитивного контролю - пацієнти, у яких не з'явилися ДП, але утворилися метастатичні пухлини (група МП) і 150 пацієнтів без негативних наслідків (група БН) протягом більше 5 років). Перед безпосереднім аналізом результатів терапії проаналізовано дані з урахуванням стадії, морфології, локалізації та клінічного перебігу першої пухлини (ПП), клініко-лабораторних даних щодо стану організму-носія та інших характеристик ПП і факторів, що використовувалися з метою її позбавлення. Дослідження проведено шляхом порівняння означених даних між групами хворих з ДП, пізніми СП та у хворих без негативних наслідків після лікування ПП. Вірогідно більша кількість пацієнтів БН через 5 і більше років після проведеного спеціального лікування мали у схемі хіміолікування неоад'ювантну терапію. Крім того, у хворих цієї групи під час лікування хіміопрепаратами ПП спостерігалися більш тяжкі ураження системи крові. До того ж препарати, якими лікували хворих цієї групи, мали більш високий еметогенний потенціал. Доведено, що використання протипухлинних антибіотиків знижує ймовірність виникнення ДП майже в півтора рази, при цьому більш успішним було лікування за схемою "CAF" у порівнянні з "CAMF". Можливо, це свідчить про канцерогенну дію метотрексатів.З'ясовано, що серед схем хіміолікування, які не містять антрациклінів, найбільш успішними слід вважати наслідки лікування за схемою "F + лейковорин". Дію антрациклінів підсилюють препарати платини: шанс появи других раків під час хіміолікування без платини становить 0,58, без протипухлинних антибіотиків - 1,16, без обох груп препаратів - 1,88.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського