РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000630759<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гебрин Л. В. 
Застосування дистанційних аерокосмічних методів для узагальненої оцінки стану грунтів регіону / Л. В. Гебрин, О. І. Сахацький // Геоінформатика. - 2015. - № 3. - С. 68-75. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проаналізовано стан грунтів Закарпатської області на базі картограми ступеня деградованості земель станом на 2014 р. Визначено основні чинники зниження родючості грунтів сільськогосподарських угідь. Узагальнено наукові підходи до визначення зв'язку між спектральними каналами космічних знімків і вмістом поживних речовин у грунті. В результаті експерименту одержано лінійні регресійні залежності з високим значенням коефіцієнта детермінації між спектральною енергетичною яскравістю кожного пікселя у спектральних каналах (червоний, зелений і блакитний) космічного знімка супутника Landsat 8 OLI за березень 2015 р. і фактичними показниками вмісту гумусу на окремих полях у межах моніторингових ділянок. Виокремлено ділянки без наявності рослинності для підвищення точності методики за результатами розрахунку вегетаційних індексів. На основі одержаних регресійних залежностей побудовано показники гумусу в кожному пікселі знімка поля за спектральними характеристиками яскравості у червоному каналі. Запропоновано узагальнену методику оцінювання стану грунту шляхом застосування аерокосмічної інформації, яка необхідна для здійснення агротехнічних заходів щодо покращання родючості сільськогосподарських земель і прийняття раціональних управлінських рішень на регіональному рівні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д131.9 + П038.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24199 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського