РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000631449<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лисенко Н. С. 
Порівняльна характеристика рентгенологічних даних при вродженому вивиху стегна у дітей у до- та післярепозиційному періодах / Н. С. Лисенко, О. П. Шармазанова, О. І. Корольков, О. В. Оніщенко // Укр. радіол. журн.. - 2014. - 22, № 1. - С. 11-17. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити динаміку структури тазостегнових суглобів (ТСС) до та після хірургічного лікування вродженого вивиху стегна (ВВС) залежно від віку хворих за даними рентгенографії. Проаналізовано рентгенограми 40 дітей віком 2 - 15 років із дисплазією ТСС. Пацієнтів розподілили на I, II групи та дві (а, б) підгрупи. Проаналізовано основні рентгенограметричні показники (РГП), оцінено структуру елементів ТСС. У 87,5 % дітей I групи до лікування не спостерігалося змін структури елементів суглобів, у 12,5 % знайдено кісти та ознаки асептичного некрозу голівки стегнової кістки. Після операції зміни структури виявлено в 45,8 % випадків. У 87,5 % пацієнтів II групи до операції структура була не змінена. Через 6 - 9 міс після хірургічного втручання кістки та асептичний некроз діагностовано в 31,3 % дітей. Зміни РГП превалювали у дітей II групи. Зроблено висновки, що результати лікування ВВС залежать від стану структури елементів суглоба. Рецидиви підвивиху та вивиху в суглобах в післяопераційному періоді частіше трапляються у пацієнтів з асептичним некрозом голівки стегнової кістки та кістоподібною перебудовою елементів суглоба. Патологічні зміни структури після хірургічного лікування превалюють у пацієнтів I групи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.198.53-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського