РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000631580<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Брижань І. А. 
Інноваційні аспекти пом'якшення та виходу з економічних криз / І. А. Брижань // Економіка і регіон. - 2014. - № 1. - С. 30-38. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Явище "економічної кризи" є широко відомим в економічній науці й неодноразово спостерігалося на практиці, тому доцільна підготовка пакета антикризових заходів, що надасть можливість знизити ризики невизначеності, кількість управлінських помилок і призупинити ланцюгову реакцію банкрутств і безробіття. Для розроблення інструментів антикризового управління велике значення має визначення типу майбутньої кризи. Розроблено класифікацію криз в економіці, відмінна особливість якої полягає в урахуванні характеру порушення пропорцій відтворення, періодичності виникнення, форми перебігу, ступеня очікуваності, багатоаспектності масштабів порушення рівноваги (сфера впливу, територіальне охоплення, рівень виникнення, тривалість у часі). Дослідження періодичних коливань соціально-економічного розвитку показало їх пряму залежність від інновацій, які формують передумови для виникнення економічних циклів. Розроблена концептуальна модель залежності динаміки промислового розвитку від рівня платоспроможного попиту відображає тренди взаємообумовленої зміни обсягів виробництва і "сукупного попиту", а також їх вплив на зміну загальнонаціонального рівня економічного розвитку в довгостроковій перспективі в розрізі інерційного і активного (інноваційного) сценаріїв. Доведено, що активізація споживчого попиту найефективніше досягається появою на ринку інноваційної продукції, що належить до нових технологічних поколінь, тому для пожвавлення економічних процесів доцільне інвестування коштів в інновації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-97-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24790 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського