РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000631680<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Завойко О. С. 
Механізація процесу електроіскрового легування із застосуванням реакційних властивостей газів / О. С. Завойко, С. М. Новіков // Фізика і хімія твердого тіла. - 2013. - 14, № 4. - С. 897-903. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено новий спосіб фізико-технічної обробки та зміцнення поверхонь за допомогою комбінування двох технологічних процесів - електроіскрового легування та газового осадження на стальну поверхню. Ці два процеси розвивають основи матеріалознавства та поглиблюють теорію електропереносу електродних матеріалів на стальну основу, а також розширяють можливість застосування газових середовищ на одержання нових покриттів, що пов'язані з новими механічними та фізико-хімічними процесами їх застосування. Електроіскрове легування надає можливість: значно підвищити зносостійкість і твердість металічних поверхонь деталей машин і технологічної оснастки з метою збільшення їх довговічності та заміни спеціальних сталей менш дефіцитними, або більш дешевими; змінити електричні властивості струмопровідних поверхонь, зменшити перехідні опори електричних контактів, їх зношення; збільшити шорсткість металічних поверхонь, наносити проміжні та перехідні шари для полегшення лужіння та процесу пайки, підвищити корозійну та вогнетривку стійкість, а також відновлювану властивість як деталей машин під час ремонту, так і вимірних інструментів; одержувати омічні та випрямляючі контакти на напівпровідниках (нанесені покриття мають досконалий і міцний зв'язок з основним металом підкладки, оскільки супроводжується високо реакційними та дифузійними процесами). У процесі електроіскрового механізованого легування металічних поверхонь надійний результат залежить від ряду взаємозв'язаних умов, таких як інтенсивність процесу (кількості матеріалу, перенесеного на облицювальну поверхню за одиницю часу), величини енергії, що виділяється в міжелектродному проміжку, частоти слідування імпульсів, від легуючого та легованого матеріалу, легуючого газу і газу-носія, що використовується за введення їх у міжелектродний простір ззовні. Для вдосконалення процесу електроіскрового легування й одержання високої продуктивності за механізації та якості покриттів розроблено нову класифікацію джерел живлення для установок, які ще не діяли до цього часу та будуть використовуватися надалі в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.053

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського