РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000631815<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Колоскова О. К. 
Значення поліморфізму генів глутатіон-S-трансфераз (GSTM1, GSTT1) при різних запальних фенотипах бронхіальної астми в дітей / О. К. Колоскова, Л. О. Безруков, Т. М. Білоус, О. Г. Григола, Є. П. Ортеменка // Здоровье ребенка. - 2014. - № 6. - С. 45-48. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчити особливості гетерогенного запалення дихальних шляхів у дітей, які страждають від бронхіальної астми (БА), за делеційного поліморфізму генів GSTM1 та GSTT1. Обстежені 102 хворих шкільного віку, які страждають від БА, з яких у 46-ти дітей (I клінічна група) встановлено еозинофільний характер запалення бронхів, у 33-х пацієнтів (II клінічна група) - нейтрофільний варіант, а у 23-х (III група) - пауцигранулоцитарний характер запальних змін у бронхах. У хворих на БА гомозиготна делеція гена GSTT1 визначалася у кожної п'ятої дитини незалежно від характеру запалення бронхів. У хворих з еозинофільним субтипом запалення бронхів делецію гена GSTМ1 відмічено у 32,6 % випадків, за нейтрофільного - у 51,1 % та пауцигранулоцитарного - у 21,7 % спостережень. У дітей із генотипом T1delM1+ тяжкий перебіг БА у I групі визначався у 37,5 % випадків, у II - у 50,0 % та у III групі - у 100 % спостережень (Р III : I, II <$E<<~0,05>). Висновки: у дітей із різними запальними фенотипами БА є певні особливості перебігу захворювання за наявності делеційного поліморфізму генів GSTM1 і GSTT1, що слід враховувати під час вибору тактики лікування цих пацієнтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського