РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000631859<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іванкова В. С. 
Застосування конформної променевої терапії при місцевопоширених формах раку шийки матки з радіобіологічним супроводом / В. С. Іванкова, Е. А. Дьоміна, Л. М. Барановська, Т. В. Хруленко, Т. В. Скоморохова, О. П. Пилипчук, І. І. Музальов, О. В. Галяс // Укр. радіол. журн.. - 2014. - 22, № 2. - С. 80-84. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

У відділенні радіаційної онкології Національного інституту раку МОЗ України сумісно з Інститутом експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р. Е. Кавецького НАН України проводяться дослідження з оптимізації поєднаної променевої терапії хворих на місцевопоширені форми раку шийки матки (МПФ РШМ) за рахунок проведення конформної променевої терапії (КПТ). Дистанційну КПТ одержали 84 хворих на РШМ III стадії (T3N0-1M0) у порівнянні з групою пацієнток (контрольна група - 72 хворі), яким проведено конвенційну дистанційну променеву терапію. Розроблено ефективні методи комплексної консервативної терапії хворих на МП РШМ. Застосовано систему відтворення ізоповерхні лікувальної дози відповідно до контуру мішені опромінювання; рівномірного розподілу поглиненої енергії в усьому об'ємі опромінюваної мішені; чіткого відтворення запланованої програми опромінювання за рахунок використання об'ємного тривимірного планування у процесі топометричної підготовки та проведення курсу КПТ на сучасному обладнанні. Це надає можливість створити оптимальне розподілення дози на весь об'єм мішені з максимумом у зоні пухлини та знизити до мінімуму дозове навантаження у зоні оточувальних здорових тканин. Проведено експериментальні біодозиметричні дослідження Т-лімфоцитів периферичної крові хворих з метою моделювання радіобіологічних реакцій, об'єктивізації оцінки (ЛПК) біологічної ефективності іонізуючого випромінювання. Безпосередні результати КПТ хворих на МПФ РШМ свідчать про більшу її ефективність і зменшення токсичності лікування у порівнянні з контролем. Простежується чітка тенденція до збільшення регресії у пацієнток I групи з відносно радіорезистентними формами МПФ РШМ, яким проведено дистанційну КПТ, що є наслідком посиленого деструктивного впливу іонізуючого опромінення високої потужності на пухлинну мішень. Токсичні ефекти лікування за їх кількістю і ступенем проявів у досліджених групах хворих не перевищували II ступеня. Одержані біодозиметричні дані дослідження ЛПК свідчать про рівномірність просторового розподілу поглиненої дози рентгенівського випромінювання у межах заданих параметрів поля опромінення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.2-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського