РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000632392<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сенюк О. Ф. 
Радіобіологічні ефекти в організмі і принципи його захисту від негативних наслідків іонізуючого опромінення : автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.01 / О. Ф. Сенюк; КМ України, Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2015. - 35 c. - укp.

Вивчено розвиток радіаційного ураження на різних рівнях організації організму ссавців, у тому числі людини, за різних умов і видів опромінення (гострого, хронічного, зовнішнього та внутрішнього), а також досліджено захисні здатності комплексів грибних біополімерів. На моделі лінійних мишей з різним рівнем генетично обумовленої радіочутливості (BALB/c і C57BL/6) за умов гострого та хронічного зовнішнього опромінення та за інкорпорації 137Cs, а також для осіб, що опромінюються професійно (персонал об'єкта "Укриття", Державного спеціалізованого підприємства "Комплекс" і Виробничого об'єднання "Рівненська АЕС") та самопоселенців Зони відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення встановлено несприятливий вплив іонізуючих випромінювань в малих дозах за змінами в структурі ДНК (додаткові рівні однониткових розривів, "ефект свідка" та ушкодження репараційних процесів), зменшенням функціональних можливостей тканин, відповіддю різних систем (імунної, репродуктивної та нервової), адаптивною реакцією організму та зниженням тривалості життя. Сформульовано й експериментально підтверджено концепцію та основні принципи захисту від іонізуючих випромінювань, як перспективних засобів захисту від радіації запропоновано комплекси біополімерів (хітин, β-глюкани та меланіни) з трутовика Fomes fomentarius.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*716-638 + Р361 + Е60*441.226-638

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА416384 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського