РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000632410<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Стратула О. Р. 
Молекулярно-генетичні особливості генів β-амілази злаків : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.22 / О. Р. Стратула; НАН України, Ін-т харч. біотехнології та геноміки. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Визначено нуклеотидні послідовності генів Bmy для злакових видів, а також відповідні їм амінокислотні послідовності β-амілаз. Вивчено можливість використання генів Bmy як маркера для молекулярної ідентифікації на різних таксономічних рівнях. Наведено дані з вивчення внутрішньо- і міжвидового поліморфізму генів β-амілази Bmy1 і Bmy2 злаків. Під час дослідження застосовано метод EPIC (exon-primed intron-crossing)-ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція), за якого використано праймери, комплементарні кінцевим ділянкам екзонів для детекції поліморфізму в інтронних ділянках генів Bmy. За допомоги сконструйованих праймерів вивчено колекцію сортів ярого ячменю, районованих на території східноєвропейської та центральноазійської зон, що дозволило диференціювати цей матеріал за наявністю 126 п.н. вставки інтрона 3 Bmy1, яку пов'язують з низькоактивною β-амілазою. Зазначено, що одержані результати свідчать про низький рівень варіювання гена Bmy1 культурного ячменю, а також показують географічний розподіл алелів. Вперше одержано алельні характеристики сортів ячменю за геном Bmy1. Виявлено низький рівень поліморфізму ячменю за даним геном - два алелі гена ендоспермальної β-амілази: 516 та 643 п.н. алель. Доведено, що система ідентифікації сортів ячменю за геном Bmy1 дозволяє провести оцінювання вихідного селекційного матеріалу на наявність найбільш ефективного алеля β-амілази.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.25*440 + П212.7-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА417864 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського