РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000632429<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ликова І. О. 
Морфофункціональні особливості травної системи куликів (Charadrii) як мігрантів : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.08 / І. О. Ликова; НАН України, Ін-т зоології ім. І.І. Шмальгаузена. - Київ, 2015. - 24 c. - укp.

Уперше на анатомічному та гістологічному рівнях проведено комплексні дослідження будови травної системи 18-ти видів куликів. Установлено, що шлунок у куликів двокамерний, рельєф слизової оболонки кишечнику - пластинчастий. Досліджено анатомічну та гістологічну будову дивертикула Меккеля у цих птахів. У всіх оболонках стінки травного тракту куликів виявлено імунокомпетентні структури: езофагальні мигдалики, дифузно розташовані лімфоцити, оформлені та неоформлені лімфоїдні вузлики. Наведено порівняльну характеристику будови травної системи куликів із птахами-мігрантами ряду горобцеподібних. На основі універсальної будови травної системи птахів і порівняльної характеристики виділено особливості організації травної системи куликів: високу пластичність травної системи, яка зумовлена швидкою зміною кормів під час міграцій; велику кількість крипт у власній пластинці слизової оболонки, що сприяє інтенсивному процесу травлення; наявність дивертикула Меккеля - периферичного органу імунної системи, який приймає участь у захисті травної системи від антигенів, що потрапляють у травний тракт разом із кормом за інтенсивного живлення, особливо на міграційних зупинках. Досліджено вміст загальних ліпідів і їх жирнокислотний склад у тканинах і органах куликів на міграційній зупинці в Азово-Чорноморському регіоні. Визначено збільшення вмісту незамінних полієнових жирних кислот (НПЖК) унаслідок жиронакопичення птахів. Установлено, що джерелом надходження НПЖК до організму куликів є літоральні безхребетні лагун і лиманів Азово-Чорноморського регіону. Найбільшу кількість НПЖК виявлено у ліпідах організмів молюсків Theodoxus astrachanicus і Hydrobia acuta, поліхет Hediste diversicolor і Nereis zonata, а також рачка Artemia salina.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.353.527.1*731.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА418809 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського