РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000632658<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Romanenko M. I. 
The synthesis, physicochemical and biological properties of 8-amino-7-(2-hydroxy-2-phenylethyl)-3-methylxanthines = Синтез, фізико-хімічні та біологічні властивості 8-аміно-7-(2-гідрокси-2-фенілетил)-3-метилксантинів / M. I. Romanenko, D. G. Ivanchenko, M. V. Nazarenko, M. V. Diachkov, O. M. Kamyshny, N. M. Polishchuk // Вісн. фармації. - 2016. - № 3. - С. 17-21. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Мета роботи - розробка методики синтезу не описаних у літературі 8-аміно-7-(2-гідрокси-2-фенілетил)-3-метилксантинів і вивчення їх фізико-хімічних і біологічних властивостей. Похідні пурину давно використовуються в медичній практиці як противірусні засоби (ацикловір, ганцикловір та ін.), а отже подальші дослідження з пошуку нових антимікробних і противірусних засобів у ряду пуринових похідних є виправданими та перспективними. Реакції 8-бромо-7-(2-гідрокси-2-фенілетил)-3-метилксантину з первинними та вторинними амінами відбуваються у процесі кип'ятіння в середовищі водного діоксану з утворенням відповідних 8-амінопохідних. Структуру синтезованих сполук підтверджено результатами елементного аналізу і даними ЯМР 1H-спектрометрії. У спектрах усіх сполук сигнали протонів урацилової частини молекули реєструються у вигляді двох синглетів відповідної інтенсивності в інтервалах 10,98 - 10,54 м.ч. (NH) та 3,38 - 3,26 м.ч. (N3CH3). Протони замісника в положенні 7 утворюють декілька груп сигналів відповідної інтенсивності. Сигнали ароматичних протонів реєструються у вигляді мультиплетів у діапазоні 7,46 - 7,18 м.ч. Сигнал протону вторинної спиртової групи фіксується у вигляді дублету в області 5,78 - 5,45 м.ч. Інтенсивність, форма та місцеположення інших сигналів протонів повністю відповідають будові синтезованих сполук. Для первинного скринінгового дослідження новосинтезованих речовин використано еталонні тест-культури як грампозитивних, так і грамнегативних бактерій і грибів, що належать до різних за морфофізіологічними властивостями клінічно значущих груп збудників інфекційних захворювань. Зазначено, що 7-(2-Гідрокси-2-фенілетил)-8-(4-метилпіперидин-1-іл)-3-метилксантин виявив значну антимікробну та протигрибкову активність, яка перевищила препарати порівняння ампіцилін і ністатин по відношенню до штамів Staphylococcus aureus та Candida albicans. Встановлено певні закономірності в ряду хімічна структура - біологічна активність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.81 + Л662.264.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14678 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського