РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000632661<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Upyr T. V. 
The study of the chemical composition and the pharmacological activity of the polysaccharide complex obtained from Ledum palustre = Дослідження хімічного складу та фармакологічної активності полісахаридного комплексу багна звичайного / T. V. Upyr, K. S. Tolmachova, O. M. Koshovyi, A. M. Komisarenko, I. V. Kireyev // Вісн. фармації. - 2016. - № 3. - С. 32-35. - Бібліогр.: 7 назв. - англ.

Багно звичайне здавна використовується в народній медицині як спазмолітичний, сечогінний, протизапальний і протикашльовий засіб. Найбільш дослідженою є ефірна олія, з якої виготовлявся препарат ледин із протикашльовим ефектом, у той час як полісахаридний комплекс (ПСК) цієї рослини майже не вивчений. Мета роботи - дослідження ПСК пагонів багна звичайного та встановлення його фармакологічної активності. ПСК одержували шляхом додавання 96 % спирту етилового до водної витяжки з сировини. Вихід складав 2,60 +- 0,07 % у перерахунку на абсолютно суху сировину. Досліджено динаміку виходу ПСК, у гідролізаті якого ідентифіковано моноцукри: D-глюкозу, D-галактозу, L-рамнозу та L-арабінозу. Вміст моноцукрів у ПСК у перерахунку на глюкозу складав 43,25 +- 0,80 %. Протизапальну активність ПСК вивчено на моделі карагенінового набряку лапи щурів. ПСК проявив найбільшу протизапальну активність у дозі 50 мг/кг і зменшував набряк на 84 % у порівнянні з контролем. Вивчення антибактеріальної активності проведено за допомогою методу дифузії в агар. ПСК проявляв високу антимікробну активність по відношенню до всіх досліджуваних штамів мікроорганізмів, крім Candida albicans. Максимальна затримка росту спостерігалася по відношенню до Escherichia coli 36 мм. Проведені дослідження свідчать про перспективність даної субстанції та підтверджують можливість створення на її основі нових лікарських засобів із протизапальною та антимікробною активністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14678 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського