РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000632851<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гіріч А. Л. 
Порфіровий бітумовмісний ксеноліт у хондриті Кримка (LL3.1): 1. Структурно-мінералогічна характеристика / А. Л. Гіріч, В. П. Семененко // Мінерал. журн.. - 2016. - 38, № 3. - С. 56-66. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Наведено результати структурно-мінералогічного і хімічного дослідження нового ксеноліта хондрита Кримка (LL3.1). Ксеноліт характеризується: грубозернистою порфіровою будовою; наявністю крупних включень бітумовмісної речовини, які зосереджені головним чином на його периферії, та дрібнозернистих полімінеральних асоціацій, складених троїлітом, силікатною речовиною переважно олівінового складу, фосфатами і нікелистим залізом; наявністю дистену, який вперше діагностований у метеоритах і може мати метаморфічну природу; неоднорідним хімічним складом мінералів, особливо олівіну, низькокальцієвого піроксену і хроміту; складною зональністю окремих зерен низькокальцієвого піроксену, що вказує на ритмічну зміну окисно-відновних умов його кристалізації, та високим вмістом Al2O3 і MgO в хроміті, що свідчить про високотемпературні умови його утворення. Ксеноліт оточений тонкозернистою силікатною оболонкою з вуглецьвмісною речовиною. Головними мінералами ксеноліта є олівін (Fa6,83-97,0), низькокальцієвий піроксен (Fs2,64-22,6En75,3-96,7Wo0,50-6,21) і троїліт, другорядними - висококальцієвий піроксен (Fs3,98-8,27En55,0-63,6Wo28,9-39,0) і нікелисте залізо (теніт і камасит). Акцесорні мінерали представлені хромітом, фосфатами (мерилітом і рідкісним для хондритів панетитом) і дистеном. У міжзерновому просторі збереглися залишки мезостазису, хімічний склад якого відповідає нормативному плагіоклазу (Ab69,1-82,3An16,1-30,8Or0,15-2,55). Порфіровий бітумовмісний ксеноліт відрізняється від відомих ксенолітів хондрита Кримка і утворився, найімовірніше, внаслідок нерівноважної розкристалізації силікатного розплаву.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.445

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського