РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000632861<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Bernardes D. 
Metabolic alterations in experimental autoimmune encephalomyelitis in mice: effects of prior physical exercise = Зміни метаболізму при експериментальному аутоімунному енцефаломієліті у мишей: впливи попереднього фізичного тренування / D. Bernardes, O. C. Oliveira-Lima, T. Vitarelli da Silva, M. A. Juliano, D. Moreira dos Santos, J. Carvalho-Tavares // Нейрофизиология. - 2016. - 48, № 2. - С. 129-133. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Експериментальний аутоімунний енцефаломієліт (ЕАЕ) викликає суттєве зменшення маси тіла, зумовлене хворобливою поведінкою та анорексією. Досліджували, чи можуть регулярні фізичні вправи запобігати метаболічним змінам і втраті маси тіла у перебігу запального періоду ЕАЕ. Миші-самиці лінії C57BL/6 було розподілено на "нетреновану" та "треновану" групи. Через 4 тижні у половини тварин кожної групи індукували ЕАЕ, і протокол тренувань підтримувався ще 10 днів після індукції цього захворювання. Як тренування використовували примусове плавання. На 14-й день після індукції ЕАЕ у відповідній групі всі миші піддавались евтаназії; вимірювали відносну масу метаболічнозалежних тканин, рівні тригліцеридів, холестеролу та глюкози в сироватці крові, вміст глікогену в м'язах та печінці та рівні цитокінів у м'язах. У "тренованих" тварин з ЕАЕ виявлялося вірогідне зменшення оцінки інтенсивності захворювання у порівнянні з відповідним значенням у "нетренованих" мишей це було асоційоване з обмеженням втрати маси тіла. У використаному варіанті експерименту зміни метаболічних параметрів у "тренованих" і "нетренованих" тварин суттєво не розрізнялись, але на 14-й день спостерігалися негативні кореляції між деякими параметрами та клінічними оцінками. Отже, програма попереднього аеробного тренування здатна забезпечувати зменшення як клінічної інтенсивності ЕАЕ, так і відносної втрати маси тіла. Проте цей захід не є достатнім, щоб кардинально модифікувати метаболічні наслідки, пов'язані із запаленням на максимумі ЕАЕ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.2-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського