РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000632972<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ступак І. В. 
Семантичні ролі акціональних похідних каузативних дієслів у німецькій та українській мовах / І. В. Ступак // Мова: наук.-теорет. часоп. із мовознавства. - 2016. - № 25. - С. 83-88. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Реалізація семантичних ролей акціональних конструкцій із похідними каузативними дієсловами (ПКД) у зіставному аспекті на матеріалі німецької та української мов не вивчалася, що й зумовлює актуальність даної роботи. Мета рботи - вивчення особливостей реалізації семантичних ролей акціональних ПКД у німецькій та українській мовах. Речення із акціональними ПКД, відібрані шляхом суцільної вибірки текстів художньої літератури німецької та української мов. Виступають речення із акціональними ПКД у німецькій та українській мовах. Семантичні ролі акціональних ПКД у німецькій та українській мовах. Відмінність у мовах дослідження торкається реалізації семантичних ролей об'єкта каузації акціональними ПКД: німецькій мові притаманні суб'єктно-об'єктні відношення, українській - суб'єктно-суб'єктні відношення. Спільною рисою акціональних ПКД в обох мовах є перевага додаткової антецедентної інформації, яка представлена семантичними моделями Ag-Mode-Vcause-Ob-Pros, Ag-Mode-Vcause-Pat-Move/Act і Ag-Mode-Vcause-Ob-Move над консеквентною.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-212.5 + Ш143.24-212.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70547 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського