РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000632979<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Moiseienko N. G. 
Grammatical status of pronouns in Modern English = Граматичний статус займенника в сучасній англійській мові / N. G. Moiseienko // Мова: наук.-теорет. часоп. із мовознавства. - 2016. - № 25. - С. 125-130. - Бібліогр.: 54 назв. - англ.

Об'єкт дослідження складають точки зору лінгвістів стосовно граматичного статусу займенників у сучасній англійській мові. Предмет наукової розвідки є когнітивні характеристики займенників у сучасній англійській мові та можливості їх репрезентації у класифікаціях займенників. Мета роботи - зводиться до визначення адекватних критеріїв щодо виділення займенників у частиномовні групи слів. Методологічне дослідження базується на законах пізнання, на таких психологічних категоріях як концептуальна категорія, архетип. Результати роботи пропонують принципи класифікації займенників у сучасній англійській мові. Вони можуть бути застосовані при викладанні англійської мови як іноземної, а також при проведенні фундаментальних когнітивних досліджень частин мови в англістиці. Висновки: зводяться до наступних положень: теорія прототипів може бути ефективною при розподілі такої різноманітної групи слів як займенник на класи згідно із концептуальними категоріями, які вони віддзеркалюють. Ця теорія також може допомогти пояснити випадки гіпостасиса у підкласах займенників; займенники можуть бути об'єднані в одну групу слів на підставі загальної вказівної функції: вони вказують на певне явище об'єктивної дійсності без його ідентифікації, співвідносяться із різними концептуальними категоріями (субстанція, володіння, локативність, темпоральність, кваліфікативність та квантитівність), що й зумовлює відмінність їх формальних ознак.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70547 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського