РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000633649<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Павлишин В. І. 
Характерні особливості кристаломорфології топазу з різних мінерально-структурних зон камерних пегматитів Коростенського плутону Українського Щита / В. І. Павлишин, О. П. Вовк, І. М. Наумко // Мінерал. журн.. - 2016. - 38, № 4. - С. 3-13. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

На основі результатів гоніометричного дослідження 89-ти індивідів і зростків топазу та на узагальненні літературних даних, уперше детально описано відмінності кристаломорфології багатогранників топазу з різних мінерально-структурних зон камерних пегматитів Коростенського плутону. У вертикальному поясі кристалів топазу з усіх зон морфологічно важливими є лише ромбічні призми M {110} та l {120}. Найбагатше огранення властиве для індивідів топазу із заноришів. На їх головках виявлено 17 простих форм, з яких морфологічно важливими є ромбічні призми f {011}, y {021}, d {101}, ромбічні діпіраміди o {111}, u {112} і пінакоїд с {001}. Морфологія багатогранників топазу із зон вилуговування, графічної, пегматоїдної та польовошпатової зон подібна, однак на їх головках морфологічно важливою є лише ромбічна призма f {011}. Відмінності полягають у тому, що в зонах вилуговування та польовошпатовій зоні трапляються двоголові багатогранники, які не спостерігали в графічній та пегматоїдних зонах. Найбідніше огранення мають пізні кристали топазу із метасоматично змінених порід, на них виявлено лише 3 прості форми - ромбічні призми M {110}, l {120}, f {011}. У підсумку охарактеризовано відмінності кристаломорфології багатогранників топазу із різних мінерально-структурних зон камерних пегматитів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д332.681.3-34 + Д59(45УКР)33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського