РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000633653<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Розко А. М. 
Будова та сорбційні властивості вивітрених кристалів мікрокліну Глуховецького родовища / А. М. Розко, Ю. Г. Федоренко // Мінерал. журн.. - 2016. - 38, № 4. - С. 39-44. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Лужні каоліни Глуховецького родовища утворились внаслідок малої швидкості вивітрювання калієвих польових шпатів (мікроклін-пертитів) у материнських породах. Вивчення вивітрених зразків мікроклінів із пегматоїдних зон родовища показало, що в кристалах мікрокліну поступово з'являються паралельні борозенки, які на пізніх стадіях вивітрювання розшаровують кристали на окремі пластини, оточені утвореними кристалами каолініту, що не мають певної орієнтації. Рентгенофазовий аналіз не виявив утворення проміжних фаз між мікрокліном і каолінітом під час вивітрювання. У зразках мікрокліну спостерігаються рентгеноаморфні тонкодисперсні утворення, які свідчать про те, що, ймовірно, він містить достатню кількість нескомпенсованих зв'язків, мікродефектів та високодисперсні фази, які підвищують його сорбційні характеристики. У результаті дослідження сорбційної здатності каолінів було встановлено, що коефіцієнти розподілу відносно 90Sr для вивітреного мікрокліну у 2 - 3 рази перевищують цей показник для каолініту і первинного мікрокліну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д332(45УКР)685.123 + Д59(45УКР)33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського