РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000633813<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Горпинченко І. І. 
Комбіноване лікування хворих на хронічний абактеріальний простатит з депресивним синдромом / І. І. Горпинченко, К. Р. Нуріманов, В. С. Савченко, Т. В. Порошина, О. А. Недогонова, Г. М. Драннік // Здоровье мужчины. - 2016. - № 3. - С. 69-73. - Бібліогр.: 63 назв. - укp.

Хронічний абактеріальний простатит (ХАП) - найпоширеніший варіант хронічного запалення передміхурової залози, у патогенезі якого важливу роль відіграють порушення нервової системи, зокрема депресія. Мета дослідження - оцінювання ефективності інгібітору зворотного захвату серотоніну (сертраліну) у комбінованому лікуванні хворих на ХАП у взаємозв'язку із вмістом прозапальних та протизапальних цитокінів еякуляту. У дослідженні взяли участь 64 пацієнти з ХАП віком від 19-ти до 38-ми років. Пацієнти основної групи (n = 32) одержували ректальну електростимуляцію (10 сеансів через день) у комбінації з пероральним вживанням сертраліну (50 - 200 мг/добу) протягом 1 міс. Пацієнти контрольної групи (n = 32) одержували тільки фізіотерапію. Для оцінювання симптомів хронічного простатиту використовували анкету NIH-CPSI. Симптоми депресії вивчали за допомогою анкети PHQ-9. Концентрацію цитокінів в еякуляті визначали за імуноферментним методом. Під час лікування спостерігали зменшення симптомів хронічного простатиту та депресії, статистично значуще (p << 0,05) зменшення концентрації прозапальних цитокінів еякуляту (ІЛ-1beta, ІЛ-8, ТНФ-alpha) в основній і контрольній групах. Значуще збільшення концентрації протизапальних цитокінів еякуляту (ІЛ-10, ТФР-beta) спостерігали тільки в основній групі. Клінічна ефективність щодо симптомів власне хронічного простатиту в основній групі була значущо більша (p << 0,05), ніж у контрольній групі та становила 84 % проти 63 %, симптомів депресії - 63 та 34 % відповідно. Заключення: одержані результати демонструють ефективність комбінації фізіотерапії та антидепресанту (сертралін) у лікуванні пацієнтів з ХАП, а також підтверджують роль нервово-імунної регуляції та її порушень (зокрема, депресивних розладів) у патогенезі ХАП.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-5 + Р64-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24369 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського