РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000633826<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Артищук В. М. 
Вплив анатомічних особливостей системи нижньої чашки нирки на показник позбавлення від конкременту після екстракорпоральної ударно-хвильової літотрипсії у порівнянні з ефективністю черезшкірної нефролітотрипсії / В. М. Артищук, Д. З. Воробець, Р. З. Шеремета, Д. Р. Шеремета // Здоровье мужчины. - 2016. - № 3. - С. 144-149. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Описано вплив анатомічних особливостей системи нижньої чашки нирки на відходження фрагментів після екстракорпоральної ударно-хвильової літотрипсії (ЕУХЛ) та черезшкірної нефролітотрипсії (ЧШНЛ) конкрементів нижньої чашки. Серед переваг методики ЧШНЛ - можливість більш успішно ліквідувати камені за довшої на 4,42 мм шийки нижньої чашки, гострішого на <$E4,91 symbol Р> IPA-1, на <$E7,47 symbol Р> IPA-2 (p << 0,001) за однакових значень інфундибуло-пельвікального кута (p = 0,28) у разі аналогічних дисперсій виборок за усіма кутами (F-тест; <$Ep~symbol У~0,07>). Одержані дані вказують на те, що хворі, які повністю звільнилися від фрагментів після ЕУХЛ, все ж таки мали більш тупий інфундибуло-поперековий кут (ІПК) (ближче до <$E90 symbol Р>) у порівнянні із загальною вибіркою хворих з гострим ІПУ, яким виконували ЕУХЛ, так і з хворими після ЧНЛТ. Розраховано, що за середнього IPA-1 (M +- m) << <$E80,09~symbol С~0,64 symbol Р> або IPA-2 (M +- m) << <$E38,8~symbol С~0,78 symbol Р> та середнього найбільшого розміру конкременту нижньої чашки >> 0,83 +- 0,12 см пацієнтів частіше направляли на ЧШНЛ, ніж на ЕУХЛ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р694.454 + Р696.504.3-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24369 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського