РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000633829<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Загоруйко Р. Р. 
Лейкоцитарний індекс інтоксикації при запальних процесах верхніх сечовивідних шляхів / Р. Р. Загоруйко // Здоровье мужчины. - 2016. - № 3. - С. 156-159. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчення значення лейкоцитарного індексу інтоксикації (ЛІІ) у разі запальних процесів верхніх сечовивідних шляхів (ВСВШ). У клінічних дослідженнях взяли участь 296 осіб, з них 264 хворих з гнійно-інфекційними захворюваннями ВСВШ та 32 здорові особи. Пацієнтів було розподілено на 3 групи. I група порівняння (n = 49) - пацієнти із інфільтративно-запальними процесами ВСВШ. II група порівняння (n = 109) - хворі із обтураційними гнійними пієлонефритами без деструкції паренхіми нирок. Основна (n = 106) - особи із обтураційними гнійними пієлонефритами з деструкцією паренхіми нирок. Хворим I групи порівняння проводили антибіотико- та дезінтоксикаційну терапію. Пацієнтам II групи ВСВШ проводили лікування, яке полягало у дренуванні ВСВШ стентом JJ, за неможливості його встановлення переходили до перкутанної нефростомії під УЗ-контролем. Пацієнтам основної групи поряд із дренуванням ВСВШ стентом JJ або нефростомою дренували вогнища деструкції шляхом встановлення в них дренажної трубки під УЗ-контролем. Заключення: у хворих з інфільтративно-запальними процесами ВСВШ до лікування ЛІІ відповідає середньому ступеню тяжкості ендогенної інтоксикації та компенсованій стадії недостатності імунітету, що склало 3,73+- 0,82 ум.од. Після проведеного лікування і досягнення позитивного клінічного та лабораторного результату спостерігають покращання показників ендогенної інтоксикації 1,5 +- 0,16 ум.од. та задовільну функцію імунної системи; у хворих із обтураційними запальними процесами ВСВШ на фоні СКХ без деструктивних змін у паренхімі нирок до лікування ЛІІ становив 6,97 +- 0,78 ум.од., що відповідає верхній межі середнього ступеня тяжкості ендогенної інтоксикації та недостатності імунної відповіді. Після проведеного лікування, яке включало відновлення пасажу сечі й адекватної антибактеріальної терапії, ЛІІ склав 1,37 +- 0,24 ум.од., що свідчить про легкий ступінь ендогенної інтоксикації та задовільний стан імунної відповіді; у групі хворих із обтураційними пієлонефритами на фоні СКХ з деструкцією паренхіми нирок ЛІІ відповідає тяжкому ступеню ендогенної інтоксикації 11,17 +- 0,32 ум.од. та декомпенсованій імунній відповіді. Після лікування, яке полягало в малоінвазивному дренуванні вогнищ деструкції та відновлені пасажу сечі, ЛІІ становив 2,41 +- 0,37 ум.од., що відповідає середньому ступеню ендогенної інтоксикації та компенсованій недостатності імунної відповіді.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24369 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського