РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000633881<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кушніренко І. В. 
Аналіз ефективності лікувального комплексу у хворих гастроентерологічного профілю з кандидозом слизової оболонки верхнього відділу травного тракту / І. В. Кушніренко // Гастроентерологія : зб. наук. пр.. - 2016. - Вип. 3. - С. 30-38. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Проблема лікування кандидозу слизової оболонки (СО) верхнього відділу (ВВ) травного тракту залишається актуальною у зв'язку з необхідністю як проведення етіотропної терапії, так і врахування варіабельності імунної відповіді за взаємодії макроорганізму та Candida albicans. Зниження імунореактивності в цьому випадку потребує проведення коригувального лікування. Мета дослідження - вивчити вплив лікувального комплексу з включенням поліпептидного імуномодулятора імунофан на показники вродженого та адаптивного імунітету у хворих означеної групи. Згідно з одержаними результатами, пацієнтів із інвазією грибів у СО відрізняє наявність імунодефіциту за співвідношенням лейкоцити/CD3<^>+, що є в 1,3 разу вищим, ніж у хворих із орофарингеальним і поверхневим кандидозом. Після проведеного лікування у групі хворих із інвазією кандид у СО первинно підвищене значення НСТ-тесту і цитохімічного показника активності нейтрофілів знизилося на 40,40 і 29,03 %. Ці зміни в сукупності з підвищенням рівня циркулювальних імунних комплексів у 1,4 разу у порівнянні зі значеннями до лікування та у 1,5 разу - у порівнянні з контролем свідчать про більш глибокі дефекти в системі вродженого імунітету, що, очевидно, зумовлюють як більш тяжкий перебіг захворювання, так і труднощі в лікуванні. У цілому застосування лікувального комплексу призводить до відновлення Т-клітинної ланки імунітету хворих обох груп з нормалізацією співвідношення Т-хелпери/Т-супресори, до підвищення рівня лактоферину в ротовій порожнині та підвищення концентрації IgA та IgG у пацієнтів з інвазією. Отже, комплексний підхід до лікування хворих із кандидозом СО ВВ шлунково-кишкового тракту та визначення стратегії та тактики подальшого спостереження є необхідними для ефективного надання медичної допомоги даній групі пацієнтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-5 + Р661.220.17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63141 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського