РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000633887<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Степанов Ю. М. 
Застосування препаратів 5-аміносаліцилової кислоти в лікуванні запальних захворювань кишечника / Ю. М. Степанов, М. В. Стойкевич, О. В. Сорочан // Гастроентерологія : зб. наук. пр.. - 2016. - Вип. 3. - С. 80-87. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Стаття присвячена порівняльній характеристиці різних похідних 5-аміносаліцилової кислоти (5-АСК). Дослідження останніх десятиліть змінили уявлення про можливості застосування аміносаліцилатів у терапії різних запальних захворювань кишечника. У зв'язку з невідомою етіологією хвороби Крона (ХК) і неспецифічного виразкового коліту (НВК) етіотропної терапії цих захворювань немає. Сутність лікування зводиться до гальмування активності запалення у разі загострення та проведення курсів протирецидивної терапії. Численні дослідження, проведені протягом останніх 20 років, показали, що основу базисної терапії хронічних неспецифічних запальних захворювань кишечника становлять препарати 5-АСК, або саліцилати. Під час вибору лікарської форми слід ураховувати відмінності між препаратами месалазину залежно від типу оболонки. Показано, що з точки зору фармакокінетики найбільш ефективними лікарськими формами месалазину для лікування НВК і ХК з ураженням товстої кишки (ТК) є таблетки з кишковорозчинним покриттям, що забезпечує рН-залежне поступове вивільнення 5-АСК кислоти по всій ТК. Наявні на сьогодні на фармацевтичному ринку препарати 5-АСК здатні контролювати перебіг виразкового коліту та ХК з ураженням ТК у переважної більшості пацієнтів. Застосування препаратів 5-АСК не обмежується терапією НВК і ХК. Препарат широко застосовується у випадку інших захворювань кишечника, таких як дивертикулярна хвороба ТК, банальні коліти, променеві ураження ободової кишки, а також для лікування такої поширеної хвороби, як синдром подразненого кишечника. Результати дослідження, проведеного у відділенні захворювань кишечника ДУ "Інститут гастроентерології НАМН України" впродовж двох років, показали позиивний ефект 20-денного лікування месаколом неускладненої дивертикулярної хвороби. Месакол у дозі 1600 мг на добу призвів до повного купірування абдомінальної симптоматики у 68,7 % хворих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.301.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63141 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського