РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000633890<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кушніренко І. В. 
Роль здатності букальних епітеліоцитів до адгезії Candida albicans та впливу на неї регуляторних цитокінів у перебігу інфекційного процесу у хворих на кандидоз слизової оболонки верхнього відділу травного тракту / І. В. Кушніренко // Гастроентерологія : зб. наук. пр.. - 2016. - Вип. 4. - С. 14-20. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Роль букальних епітеліоцитів у розвитку кандидозу та їх взаємозв'язок із особливостями цитокінового балансу у хворих на кандидоз верхнього відділу травного тракту (КВВТТ) продовжує вивчатися й сьогодні. Мета дослідження - вивчити рівні цитокінів інтерлейкіну-1<$E beta> (IL-1<$E beta>), IL-4, IL-6, IL-8 і фактора некрозу пухлини альфа (ФНП-<$Ealpha>) у хворих гастроентерологічного профілю з КВВТТ і порівняти одержані дані з показниками здатності букальних епітеліоцитів (БЕЦ) до адгезії референтного штаму Candida albicans залежно від глибини ураження слизової оболонки. Дослідження проведено на БЕЦ від 66 пацієнтів, які за езультатами мікробіологічного дослідження зскрібка з язика та біоптатів стравоходу та шлунка розподілені на 3 групи. Перша група - 31 пацієнт із орофарингеальним кандидозом (ОФК) і поверхневим ростом грибів у біоптатах, із них 1А підгрупа - 8 осіб із поверхневим ростом, 2 група - 25 хворих із інвазією грибів у слизову оболонку, 3 група - 10 осіб без ОФК і без росту грибів. Показано, що середнє значення індексу адгезії БЕЦ було у 1,3 і 1,6 разу вищим у 2 групі у порівняно з 1 групою та 1А підгрупою. В обстежених пацієнтів значно знижений рівень IL-4, на тлі якого у 1 і 2 групах спостерігається істотне підвищення рівня IL-8, та у 1 групі - IL-1<$Ebeta>. Пацієнтів 1А підгрупи відрізняє значно вищий рівень IL-6 і ФНП-<$E alpha> у порівнянні з 2 групою. Підвищення здатності БЕЦ до адгезії C. albicans знаходиться у прямому кореляційному зв'язку з рівнем IL-8 та у зворотньому - з рівнем IL-4, а залежно від глибини ураження слизової оболонки має різноспрямований зв'язок із IL-6 і ФНП-<$E beta>. Зроблено висновки, що характер перебігу інфекційного процесу залежить від здатності БЕЦ хворих до адгезії C. albicans, що пов'язана з особливостями у цитокіновому статусі пацієнтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413 + Р661.220.17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63141 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського