РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000633900<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гнатюк В. В. 
Визначення рівня мелатоніну у щурів різної статі та віку при виразковому ураженні шлунка / В. В. Гнатюк, Н. М. Кононенко // Гастроентерологія : зб. наук. пр.. - 2016. - Вип. 4. - С. 72-76. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета дослідження - визначення рівня мелатоніну в сироватці крові (СК) у щурів різної статі та віку за виразкового ураження шлунка (ВУШ). За допомогою методу спиртопреднізолонового ушкодження змодельовано ВУШ та у ході імуноферментного аналізу визначено рівні мелатоніну в СК у щурів різної статі, які розподілені на групи за віком, а саме - 3, 9, 15 і 20 міс, що відповідає віку людини 14, 29 - 30, 43 - 44, 55 - 56 років відповідно. Встановлено, що на тлі ВУШ відбувається вірогідне зниження рівня мелатоніну як у самців, так і самок у всіх вікових групах. Відносно групи контролю у щурів-самців найбільше зниження відбулося у тварин віком 9 і 20 міс - на 39 і 43 % відповідно. У самок на тлі ВУШ зниження рівня мелатоніну відносно групи контролю було на 21 - 23 %. Одержані результати свідчать, що ВУШ, імовірно, призводить до пошкодження ентерохромафінних клітин слизової оболонки шлунка, що супроводжується вірогідними зниженнями рівнів мелатоніну у щурів обох статей і всіх вікових груп, та надають можливість припустити, що саме у чоловіків віком 29 - 30 і 55 - 56 років ВУШ призводить до значного пошкодження екстрапінеальних джерел синтезу мелатоніну та більш тяжкого перебігу виразкової хвороби з розвитком ускладнень. Таким чином, ВУШ призводить до зниження рівнів мелатоніну в СК у щурів різної статі та віку. Найбільше зниження рівнів мелатоніну у випадку експериментальної виразки шлунка відбувається у щурів-самців віком 9 і 20 міс, що відповідає віку людини 29 - 30 і 55 - 56 років.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63141 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського