РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000634011<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нагорна О. О. 
Вплив квінаприлу в комбінації з ангіоліном на компоненти сполучної тканини щурів при експериментальній гіпертензії / О. О. Нагорна, С. Магомедов, Н. О. Горчакова, І. Ф. Бєленічев, І. С. Чекман, Т. А. Кузуб // Лікар. справа. - 2015. - № 5/6. - С. 116-120. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Одним з найактивніших інгібіторів ангіотензиперетворюючого ферменту (ІАПФ) є квінаприл, високо споріднений до тканинного АПФ, він покращує ендотелійзалежну вазодилатацію, виявляє широку терапевтичну дію та позитивно впливає на серцевий ритм. Новою біологічно активною сполукою з антиоксидантною дією, що також має ендотелійпротекторну, кардіопротекторну, протиішемічну активністю, є ангіолін. За експериментальної артеріальної гіпертензії в сироватці крові тварин підвищується активність колагенази, вміст вільної та протеїнзв'язаної фракцій гідроксипроліну та показники, що відображають метаболізм глікозаміногліканів (ГАГ). Ангіолін підвищує активність колагенази, вміст вільної та протеїнзв'язаної фракції гідроксипроліну у порівнянні з контролем. Концентрація ГАГ також вища від показників норми. Квінаприл має подібну ангіоліну спрямованість дії щодо компонентів сполучної тканини, хоча і поступається за впливом на протеїнзв'язану фракцію гідроксипроліну. Поєднане застосування квінаприлу з ангіоліном найбільш ефективно впливає на стабілізацію метаболічних процесів в експериментальних тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського