РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000634193<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бодянський Є. В. 
Послідовне нечітке кластерування на основі нейро-фаззі підходу / Є. В. Бодянський, А. О. Дейнеко, Я. В. Куценко // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 2016. - № 3. - С. 30-38. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

Запропоновано on-line нейро-фаззі систему для вирішення завдань послідовного нечіткого кластерування даних, що дозволяє опрацьовувати вектори спостережень за умов обмеженого числа даних в оброблюваній вибірці, а також алгоритм її самоначання на основі самоорганізовної мапи Т. Когонена. Архітектура системи містить сім шарів обробки інформації і є за своєю суттю гібридом системи Ванга - Менделя та нечіткої кластерувальної самоорганізовної мережі. Запропонована система в процесі самонавчання налаштовує не лише свої параметри, але й архітектуру в on-line режимі. Для налаштування параметрів функцій належності гібридної нейро-фаззі системи введено алгоритм, що грунтується на використанні конкуренткого навчання. У процесі навчання гібридна нейро-фаззі система налаштовує синаптичні ваги, центри і параметри ширини функцій належності. Розроблено програмне забезпечення, що реалізує запропоновану архітектуру гібридної нейро-фаззі системи. Проведено низку експериментів з дослідження властивостей запропонованої системи. Результати експериментів підтвердили те, що запропоновану систему можна використовувати для розв'язання задачі кластерування, при цьому обробляння даних відбувається в on-line режимі. Система характеризується простотою числової реалізації. Характерною особливістю запропонованої системи є те, що вона поєднує як навчання з учителем, так і самонавчання.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22 + З970.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського