РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000634570<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Олійник В. О. 
Вплив колоїдно-хімічних процесів на біологічну активність дисперсних глинисто-карбонатних морських осадів (пелоїдів) / В. О. Олійник, І. Г. Ковзун, А. В. Панько, О. М. Нікіпелова // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2015. - № 1. - С. 111-116. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено роль наночастинок у процесах керування колоїдно-хімічними, медико-біологічними і бальнеологічними властивостями карбонатних пелоїдних композицій. Для оцінки властивостей пелоїдів було використано РФА, реологічний і електронно-мікроскопічний методи, а також метод тестування біологічної активності на пацюках лінії Вістар із застосуванням барбітуратів (тіопенталова проба). Показано, що при інтенсивному перемішуванні пелоїдів реалізується механізм нанохімічного диспергування мікрочастинок карбонатів під впливом механохімічних процесів, які сприяють його здійсненню, що у свою чергу впливає на колоїдно-хімічні властивості, гепатотропність, нейрогенність та біологічну активність дисперсної системи в цілому. Запропоновано модель нанохімічного диспергування мікрочастинок карбонатів у пелоїдах, яке в них перебігає, і відзначено відмінності такого процесу від аналогічного, який перебігає в глинистих суспензіях. Встановлено взаємозв'язок колоїдно-хімічних властивостей і біологічної активності карбонатвмісних пелоїдних композицій з нанохімічними перетвореннями. Показано, що якщо карбонатвмісні пелоїди перебувають у стані спокою і використовуються для аплікації на шкіру тварин, то час сну останніх становить 60 хв, а якщо перед аплікацією використовується інтенсивне перемішування пелоїдів, то час сну тварин знижується в 3 рази, що свідчить про відповідне зростання біологічної активності (гепатотропності) пелоїдних композицій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д543 + Р354.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського