РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000634599<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Голуб Н. Б. 
Вплив джерела азотного живлення на приріст біомаси Chlorella vulgaris / Н. Б. Голуб, І. І. Левтун, Є. Д. Тимошенко // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2015. - № 3. - С. 7-13. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Зазначено, що мікроводорості є перспективним джерелом одержання біодизельного палива. Проте немає однозначної відповіді щодо найбільш привабливого джерела нітрогену для одержання високого приросту біомаси та концентрації ліпідів у ній. Мета роботи - визначення впливу джерел азотного живлення на приріст біомаси Chlorella vulgaris для її використання як біоенергетичної сировини. Культивування мікроводоростей проводилось на середовищах, що містили CO(NH2)2, NH4NO3, NH4Cl і КNO3 як джерело нітрогену. Дослідження динаміки приросту біомаси проводили за допомогою вимірювання оптичної густини. Найбільший приріст біомаси характерний для середовища з NH4Cl, більш повільний - для середовища із сечовиною, що підтверджує теоретичне обгрунтування, оскільки не потребує енергетичних витрат клітини на переведення нітрогену у відновну форму. Споживання клітинами йонів амонію спричиняє зниження значення рН середовища до 5. Використання сечовини надає змогу підтримувати значення рН середовища на рівні 7,5. Висновки: для одержання максимального приросту біомаси Chlorella vulgaris необхідно використовувати різні джерела нітрогену, що надає змогу регулювати значення рН у процесі культивування.


Індекс рубрикатора НБУВ: П182.1 + Е521.2*871

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського