РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000634603<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Горобець С. В. 
Ефективність магнітокерованого біосорбенту на основі дріжджів Saccharomyces cerevisiae для очищення стічних вод / С. В. Горобець, Ю. М. Чиж, О. В. Ковальов, І. О. Шпетний // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2015. - № 3. - С. 14-22. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Проблеми створення магнітокерованого біосорбенту (МКБС) пов'язані зі зниженням його сорбційної ємності за рахунок конкуренції магнітних нано- та мікрочастинок й іонів важких металів за сайти зв'язування на поверхні одержаного біосорбенту. Мета роботи - дослідити ефективність вилучення іонів Cu<^>2+ МКБС на основі дріжджів Sacharomyces cerevisiae за допомогою методу магнітогідродинамічного перемішування (МГДП) у схрещених електричному та магнітному полях та встановити оптимальні технологічні параметри процесу. Дослідження проводились на експериментальній установці для модифікації біосорбенту в зовнішніх електричному і магнітному полях.В експериментальних дослідженнях встановлено, що оптимальне значення рН для виготовлення МКБС методом МГДП у схрещених електричному і магнітному полях становить 2,5. Показано, що при рН 2,5 відбувається максимальне вилучення катіонів міді вже через 10 хв при МГДП. Висновки: встановлено оптимальний час приготування МКБС методом МГДП у схрещених електричному і магнітному полях, що становить 6 хв. Досліджено магнітну сприйнятливість комплексів магнітні мітки - дріжджова клітина; встановлено оптимальні технологічні параметри процесу: час перемішування, рН середовища, напруженість магнітного поля та електричного поля. Досліджено стабільність магнітних властивостей МКБС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.204

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського