РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000634611<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Старовойтова С. О. 
Спектр антимікробної дії оригінального протигрибкового препарату Ecулан / С. О. Старовойтова, Л. Б. Орябінська, В. І. Лубенець // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2015. - № 3. - С. 68-75. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Перша половина XXI ст. характеризувалася помітним зростанням захворюваності на мікози. Значного територіального поширення набула низка грибкових інфекцій, зокрема дерматофітій та вагінальний кандидоз (молочниця), що можна пояснити інтенсивною міграцією населення та зміною способу життя в індустріальних країнах. Це зростання не вдалося зупинити і після впровадження новітніх антимікотичних засобів, більшість із яких мають побічну дію та характеризуються значною токсичністю. У зв'язку з цим перспективним залишається розроблення нових ефективних і нетоксичних природних антимікотиків. Мета роботи - дослідження деяких потенційних механізмів дії вітчизняного антимікотика Есулан, а саме спектра антимікробної активності відносно грампозитивних, грамнегативних бактерій, мікроскопічних грибів та дріжджів; вплив на морфологічні ознаки та ферментативну активність дріжджів. Вивчення антимікробної активності препарату проводили методом серійних розведень. Вивчення динаміки загибелі клітин під впливом Есулану проводили на моделі культури Candida tropicalis. Зміни морфології клітин вивчали за допомогою світлового мікроскопа. Показано, що Есулан є препаратом широкого спектра дії, активним проти грампозитивних та грамнегативних бактерій, дріжджів та пліснявих грибів. Встановлено мінімальні пригнічувальні концентрації препарату відносно дріжджів (250 - 500 мкг/мл), грибів (62,5 - 500 мкг/мл), грампозитивних (31,2 - 250 мкг/мл) та грамнегативних (62,5 - 250 мкг/мл) бактерій. Дослідження морфологічних ознак клітин Candida tropicalis показали, що внесення Есулану в живильне середовище у фунгіцидній концентрації призводило до зміни морфогенезу клітин дріжджів, ступінь прояву якого була обумовлена часовим фактором. Поява під впливом препарату опуклостей та розривів на поверхні клітин дріжджів, а також зміна їх форми, вірогідно, були наслідком порушення нормального обміну речовин культури, що підтвердилось експериментальними даними. Висновки: одержані результати свідчать, що Есулан є препаратом широкого спектра дії, активним не лише відносно мікроміцетів та дріжджових культур, але й відносно грампозитивних і грамнегативних бактерій. Встановлено, що Есулан впливає на метаболічні процеси грибкової клітини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.813.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського