РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000634760<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Карпінський М. 
Інтегрована модель представлення кризових ситуацій та формалізована процедура побудови еталонів ідентифікуючих параметрів / М. Карпінський, А. Корченко, А. Гізун // Прав., нормат. та метрол. забезп. системи захисту інформації в Україні : наук.-техн. зб.. - 2015. - Вип. 1. - С. 69-78. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Концепція управління безперервністю бізнесу передбачає процеси виявлення та усунення переривань діяльності інформаційних систем та інших бізнес-процесів у межах різноманітних установ, підприємств та організацій. Одним із важливих напрямів реалізації цієї концепції є захист інформаційно-комунікаційних систем і мереж від негативних впливів, що спричинені інцидентами інформаційної безпеки. Згідно з міжнародними стандартами перериванням може бути будь-який інцидент. Залежно від його складності або критичності згідно з принципом доцільності визначається адекватний набір засобів і заходів реагування. Найбільш критичні інциденти прийнято називати кризовими ситуаціями, однак на сьогодні не існує їх загальноприйнятих ознак і критеріїв. Встановлено, що деякі інциденти за умов відсутності контролю можуть набувати ознак, характерних кризовим ситуаціям. Тобто можна стверджувати, що існують причино-наслідкові зв'язки між кризовою ситуацією та інцидентом інформаційної безпеки з високим ступенем критичності, що визначається рівнем збитків, числом постраждалих та іншими характеристиками, тобто інцидентом-потенційною кризовою ситуацією. Тому розробка інтегрованої моделі представлення кризових ситуацій, що має стати базисом для створення методів і засобів їх виявлення та оцінки, є актуальною та важливою науковою задачею. Запропоновано інтегровану модель представлення кризових ситуацій, що за рахунок використання нечіткої логіки може бути використана для опису будь-якої категорії кризових ситуацій за умов слабкоформалізованого нечіткого середовища. Згідно з моделлю кризова ситуація представлена шестикомпонентним кортежем, компонентами якого є: ідентифікатор інциденту-потенційної кризової ситуації; підмножина ідентифікуючих параметрів; підмножина еталонів, описуючих значення ідентифікуючих параметрів; підмножина поточних значень нечітких ідентифікуючих параметрів; підмножини евристичних правил і рівень критичності ситуації. Охарактеризовано кожен компонент, визначено множини ідентифікувальних параметрів та ідентифікаторів потенційних кризових ситуацій. Модель представлення кризових ситуацій шляхом узагальнення оціночних та ідентифікувальних параметрів у поєднанні з елементами нечіткої логіки та експертними підходами надає можливість будувати більш гнучкі та ефективні методи виявлення та оцінки кризових ситуацій, враховуючих можливість формування необхідних множин наборів параметрів і використання за умов слабоформалізованого середовища. На базі методу лінгвістичних термів на основі статистичних даних запропоновано формалізовану процедуру формування еталонів ідентифікувальних параметрів. Сформовані еталони необхідні для формування логічних правил, що надають можливість забезпечити функціонування системи виявлення та оцінки кризових ситуацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.8 + З970.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70508 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського