РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000634771<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Опірський І. 
Загальні проблеми прогнозування НСД в інформаційних мережах держави / І. Опірський // Прав., нормат. та метрол. забезп. системи захисту інформації в Україні : наук.-техн. зб.. - 2015. - Вип. 2. - С. 31-34. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Важлива роль прогнозу в проблемі прийняття рішення за результатами контролю призводить до необхідності більш детально розглянути як саму постановку задачі прогнозу, так і можливих методів її рішення. Така необхідність, крім того, викликається такою обставиною, що прогнози різного характеру використовують відносно різні інформаційні мережі держави. Бажано визначити місце задачі, що розглядається, в загальній проблемі передбачення та прогнозу НСД і оцінити існуючі методи вирішення з точки зору їх можливості використання в даному випадку. Однією з характерних особливостей будь-якого прогнозу, а в особливості НСД на інформаційні системи держави, є використання минулого досвіду для одержання оцінок майбутнього. Інформація про інформаційні мережі держави, що мається до моменту прогнозу і, що використовується, під час його здійснення та називається апріорною. Відповідно оцінки, одержані в результаті прогнозу називаються апостеріорними. Виходячи з цього, прогноз можна визначити як одержання апостеріорної оцінки деякої якості явища НСД, що досліджується, на основі апріорних відомостей про його минуле та теперішнє. Очевидно, що об'єм і характер апріорної інформації, яка використовується при прогнозуванні, в істотній степені складаються на методах одержання потрібної апостеріорної оцінки та ступеня її достовірності. Зокрема, апріорна інформація є єдиною основою для визначення моделі явища НСД, що досліджується - детермінованої або стохастичною. Проте проблема прогнозування включає в себе ряд численних труднощів, одні з яких власне зв'язані з прогнозуванням, другі характерні для всіх напрямків автоматичного контролю, треті визначають загальні можливості прогнозування і його місце серед інших видів контролю. Досліджено та наведено деякі загальні проблеми прогнозування несанкціонованого доступу в інформаційних системах, досліджено загальні методи прогнозування та представлено етапи вирішення задачі прогнозування в автоматизованих системах контролю.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.402-016 + Х849(4УКР)041:Х810.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70508 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського