РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000634934<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Баранов В. І. 
Використання біогенних поверхнево-активних речовин під час вирощування сорго на субстратах відвалів вугільних шахт / В. І. Баранов, А. Р. Баня, О. Я. Карпенко, М. В. Пристай, О. В. Карпенко // Біол. студії. - 2016. - 10, № 2. - С. 105-114. - Бібліогр.: 41 назв. - укp.

Досліджено вплив біогенних поверхнево-активних речовин (біоПАР) на морфометричні й оксидативні показники сорго (Sorghum bicolor subsp. drummondii) під час вирощування на субстратах породних відвалів вугільних шахт. Встановлено, що передпосівна обробка насіння сорго розчинами біоПАР (рамноліпідного біокомплексу (РБК) або трегалозоліпідних ПАР (ТЛ) сприяла покращанню ростових та оксидативних показників рослин, що свідчить про підвищення стійкості сорго до несприятливих умов вирощування. Кращі результати одержано під час вирощування сорго на червоному субстраті: маса пагона збільшилась у 2,2 раза (з РБК) і у 1,19 раза (з ТЛ); маса кореня - у 2,3 і 1,71 раза відповідно. Зміни оксидативних показників рослин свідчать про зниження негативної дії умов їх росту на субстратах породних відвалів вугільних шахт. Вміст малонового діальдегіду у сорго на червоному субстраті знижувався - на 15 % з РБК і на 11 % з ТЛ та на чорному субстраті показники були у межах контролю. Вміст фенолів підвищувався на чорному субстраті у варіантах з РБК - на 141 % або ТЛ - на 184 % щодо контролю. Кількість утвореного H2O2 була меншою на червоному субстраті - на 11 % з РБК і 10 % з ТЛ; на чорному субстраті була у межах контролю. З'ясовано також зниження фітотоксичності субстратів відвалів вугільних шахт після вирощування сорго (з вищого до середнього рівня). Одержані результати свідчать про перспективність застосування сорго та біоПАР для фіторемедіації техногенно змінених грунтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.92-272.537

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського