РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000635098<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Marchenko A. N. 
Regional quasigeoid determination: an application to Arctic Gravity Project = Визначення регіонального квазігеоїда Арктичного гравітаційного проекту / A. N. Marchenko, B. B. Dzhuman // Геодинаміка. - 2015. - № 1. - С. 7-17. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Побудовано поле висот квазігеоїда на територію регіону Арктики. Коли в наявності є дані з певного регіону Землі, глобальні сферичні функції втрачають свою ортогональність на даному регіоні, і визначення коефіцієнтів моделі, яке зазвичай проводиться за способом найменших квадратів, стає числово нестабільним. Проте є спеціальний розв'язок рівняння Лапласа для сферичного сегменту. Як вихідні дані прийнято поле аномалії сили ваги на даний регіон з Арктичного проекту. Побудову квазігеоїда здійснено за допомогою процедури "Видалення - Відновлення" в 3 етапи. На першому етапі від поля аномалій сили ваги з Арктичного проекту віднімалися модельні значення аномалій сили ваги, обчислені за моделлю EGM2008 до 360-го порядку. На другому - виконано моделювання одержаних залишків аномалій сили ваги за допомогою методу adjusted spherical harmonic analysis (ASHA). Даний метод передбачає редукцію вихідних даних на півсферу та їх моделювання за допомогою системи неортогональних функцій, які задовільняють рівнянню Лапласа. Під час побудови матриці нормальних рівнянь використано дискретну ортогональність базової системи функцій по довготі, що призвело до значного скорочення часу обчислень невідомих коефіцієнтів. На третьому етапі, використовуючи попередньо знайдені коефіцієнти моделі, побудовано залишки висот квазігеоїда (короткохвильові ефекти поля) та внесок квазігеоїда з моделі EGM2008 (довгохвильові ефекти поля), і відновлено повне поле квазігеоїда. Побудовано модель регіонального гравітаційного поля та порівняно її з аномаліями сили тяжіння з AGP. Одержано модель висот квазігеоїда, яку порівняно з висотами квазігеоїда, взятими з 49 точок GNSS/нівелювання. Розроблено модифікацію методу ASHA, яка надає можливість значно пришвидшити процес знаходження невідомих коефіцієнтів під час побудови локальних гравітаційних полів. Це надає можливість будувати локальні гравітаційні поля вищих порядків. Добре відомо, що точність квазігеоїда залежить від порядку моделі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д111 + Д212.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16489 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського