РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000635104<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Назаревич А. В. 
Структура, динаміка і сейсмотектоніка скидових зон (за результатами фізичного моделювання та польових досліджень). Ч. 1. Фізичне моделювання / А. В. Назаревич, О. М. Бокун, Л. Є. Назаревич // Геодинаміка. - 2015. - № 1. - С. 63-85. - Бібліогр.: 81 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати результати фізичного моделювання та польових досліджень процесів утворення, розвитку, а також сучасної геодинамічної та сейсмотектонічної активності зон субвертикального зсуву (ЗСВЗ), зокрема, скидової кінематики. Фізичне моделювання проведено на спеціальній моделювальній установці для кутів падіння розриву 75<^>o, 60<^>o і 45<^>o. Як пластично-в'язкі модельні матеріали для нього використано спеціальні пасти на основі глини. Польові дослідження містили геоакустоемісійний, ПІЕМПЗ, деформографічний, нахиломірний і сейсмологічні методи. У процесі фізичного моделювання відтворено закономірності розвитку процесів субвертикального розривоутворення в осадових товщах у часі та з глибиною в модельних експериментах; проаналізовано розвиток різних систем тріщин залежно від швидкості зміщення та кута падіння розриву. Простежено розвиток приповерхневих тріщинуватих зон (як по латералі, так і з глибиною) над зонами СВЗ. У ході польових досліджень наведено приклади зон такого типу в реальних геологічних структурах, зокрема, у зоні Берегівського горбогір'я в Закарпатті та деякі результати геофізичного моніторингу їх сучасного геодинамічного режиму, зокрема, деформометричним і параметричним геоакустичним методами, та методами природних геоакустоемісійного та імпульсного геоелектромагнітноемісійного (метод ПІЕМПЗ) полів. За сейсмологічними даними простежено особливості сейсмотектонічного процесу в одній із характерних сейсмогенних зон скидової кінематики в районі Берегівського горбогір'я в Українському Закарпатті. За даними фізичного моделювання, встановлено характерні часово-просторові закономірності розвитку процесів субвертикального розривоутворення, їх залежність від кута падіння розриву та швидкості зміщення блоку основи. За даними багаторічних польових геоакустичних, деформографічних і нахиломірних досліджень на мережі пунктів спостережень у зоні Берегівського горбогір'я в Українському Закарпатті виявлено підвищену геодинамічну активність таких субвертикальних тріщинуватих зон і зв'язок деформаційних процесів у них із геодинамікою земної кори Закарпаття та усієї Землі. За комплексом сейсмологічних, геологічних і геодезичних даних на прикладі характерних землетрусів Берегівської сейсмогенної зони в Українському Закарпатті (зони на перетині Припанонського (захід - північно-західного простягання) та Берегівського меридіонального розломів - зони розвитку горстграбенової ("клавішної" тектоніки) простежено характерні особливості сейсмотектоніки скидових зон.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д390.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16489 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського