Marchenko A. N. Regional quasigeoid solutions for the Ukraine area = Розв'язки квазігеоїда для території України / A. N. Marchenko, O. V. Kucher, D. A. Marchenko // Геодинаміка. - 2015. - № 2. - С. 7-14. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.Розв'язок UQG2012 регіонального квазігеоїда з точністю більше ніж 2 см щодо даних GPS-нівелювання 1-го і 2-го порядку побудовано за допомогою методу середньої квадратичної колокації. У першій ітерації гравіметричний квазігеоїд UQG2011 обчислено за даними аномалій Фая для подальшого виявлення грубих помилок у даних GPS-нівелювання. Редукцію за рельєф обчислено на базі 3' х 3' цифрової моделі місцевості SRTM3. Так, остаточне рішення складається з UQG2012 аномалій сили тяжіння і квазігеоїда висот у вузлах 2' х 3' рівномірної сітки, оцінених за допомогою методу колокації, застосованого до набору 4070 GPS-визначених висот квазігеоїда, плюс зазначених вище гравіметричних даних. Порівняння квазігеоїда UQG2012 з усіма незалежними даними GPS-нівелювання (заданих у системі Балтійської 1977 висот) показує відповідність RMS << 4 см. Цей рівень шуму відповінадає розрахунковій точності квазігеоїда UQG2012 для України та Молдови, ніж 4 - 5 см щодо GPS-нівелювання точок різних класів. Оцінка рішення UQG2012 з незалежними даними GPS-нівелювання 1 і 2 класів надає значно кращу згоду з середньоквадратичним відхиленням близько 1,5 см. Нарешті, порівняння з Європейським квазігеоїдом EGG08 призводить до відмінностей близько 20 - 50 см у деяких районах і загалом до середнього зсуву 25 см, викликаних різними системами висот, що використовуються. Індекс рубрикатора НБУВ: Д115.4
Рубрики:
Шифр НБУВ: Ж16489 Пошук видання у каталогах НБУВ
Повний текст Наукова періодика України Додаткова інформація про автора(ів) публікації: (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці) ![](/irbis_nbuv/images/info.png) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|