РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000635243<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Левицька Н. М. 
Розвиток світової та вітчизняної харчової науки у ХIХ - на початку ХХ ст.: історичний аспект / Н. М. Левицька, Л. І. Синявська // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Іст. науки. - 2015. - № 29. - С. 71-80. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено історію становлення та розвитку харчової науки у ХIХ - на початку ХХ ст. Акцентовано увагу на витоках виникнення харчової науки. Доведено, що наука про харчування зародилась саме внаслідок використання вченими того часу таких фізичних процесів, як роз'єднання та ізолювання різних речовин і сполук. Одержано дані про взаємозв'язок між хімічним складом харчових продуктів і живих організмів. У ХIХ ст. у зв'язку з розвитком науково-технічного прогресу відбувся якісний стрибок у розвитку харчової науки, та одержан статус сучасної науки. Розвиток і становлення сучасної історії харчової науки починається з 40-х рр. ХIХ ст. Саме у цей період розвивається хімія і біохімія харчування. Наголошено, що у другій половині ХIХ - на початку ХХ ст. харчова наука ознаменувалася такими фундаментальними досягненнями, як відкриття вітамінів, виявлення есенціальності для людини ряду амінокислот і мінеральних речовин, формування концепції харчових ланцюгів, дешифрування катаболізму білків, ліпідів і вуглеводів їжі до складових одиниць з наступною побудовою в організмі більш складних сполук, властивих його тканинам.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л8/9 г(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського