РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000635321<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тєут В. М. 
Концептуальні засади адаптивних автостернових / В. М. Тєут // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2015. - № 5. - С. 103-112. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.

Надано критичний аналіз літератури, що охоплює головні аспекти створення адаптивних систем керування рухом судна. Мета роботи - визначення перспективних напрямів досліджень у галузі створення адаптивних систем керування рухом судна. Проведено аналіз існуючих підходів до ідентифікації параметрів моделі судна (зокрема, ідентифікації на зи?за?у, на циркуляції та за допомогою калманівської фільтрації), визначено переваги і недоліки цих методів, що можуть бути покладені в основу створення адаптивних автостернових. Наведено критичний аналіз підходів до керування судном за допомогою класичних та новітніх методів автоматичного керування об'єктами, зокрема параметричного настроювання класичних ПІД-регуляторів, перемикання регуляторів, застосування нелінійних регуляторів - лінійно-квадратичних (LQ), "ковзного режиму" (sliding mode), а також штучного інтелекту - нейромереж, нечіткої логіки та гібридних підходів. Окремо в огляді наведено аналіз розробок вітчизняних авторів, присвячених розробці адаптивних автостернових та адаптивному керуванню рухом судна. В результаті аналізу літературних джерел визначено перспективні напрями досліджень у галузі створення адаптивних систем керування рухом судна. Висновки: перспективними напрямами досліджень є: розробка нових підходів до ідентифікації параметрів моделі руху судна та збурень, що діють на нього; застосування методів штучного інтелекту, зокрема нечіткої логіки та нейромереж, до адаптивного керування судном; побудова адаптивних нелінійних систем керування рухом судна.


Індекс рубрикатора НБУВ: О42-082.022-05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського