РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000635388<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kaniuk M. I. 
Prospects of curcumin use in nanobiotechnology = Перспективи використання куркуміну в нанобіотехнології : (a rev.) / M. I. Kaniuk // Biotechnologia Acta. - 2016. - 9, № 3. - С. 23-36. - Бібліогр.: 76 назв. - англ.

Мета роботи - узагальнення даних літератури стосовно перспективи використання куркуміну в біотехнології як компонента для створення біологічно активних нанокомплексів із протизапальною та антиоксидантною активністю. Наголошено, що їх ефективність залежить від розчинності у водному середовищі та зменшення швидкості метаболізму в організмі. Сучасним напрямом є розроблення методів створення гідрофільних наноструктур у складі з куркуміном для збільшення часу його біологічної дії. Найбільш перспективними у цьому сенсі є наноструктури з діоксидом кремнію, полілізином, сополімерами молочної та гліколієвої кислоти та з іонами металів. Для ефективного використання мультикомпонентних гібридних наночастинок необхідним є обгрунтування особливостей сумісного застосування компонентів, що входять до їх складу. Практичне завдання полягає у створенні та вивченні функціональних властивостей таких комбінованих нанокомплексів. Використання комплексів куркуміну з іонами металів сприяє розчинності його у воді та збільшенні ефективності біологічної дії. Ці комплекси мають специфічні характеристики залежно від природи іона металу. Перспективним є створення комплексних біосумісних нанокомплексів на основі куркуміну та підсилювачів його дії - відомих лікарських препаратів. Такі багатофункціональні нанокомплекси сприятимуть цілеспрямованому доставленню лікарських засобів у місця локалізації патологічних процесів та зменшенню побічної дії ліків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.311.7 + Е0*871

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського