РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000635635<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Маркевич В. В. 
Забезпеченість есенціальними мікроелементами вагітних різного репродуктивного віку, що народжують уперше / В. В. Маркевич // Здоровье женщины. - 2016. - № 8. - С. 59-62. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчення особливостей забезпечення сироваткового та еритроцитарного пулу есенціальними мікроелементами (МЕ) у ході вагітності жінок різного репродуктивного віку у разі перших пологів. Визначення МЕ проведено у сироватці крові та еритроцитах у 108 вагітних раннього, середнього та старшого репродуктивного віку, що народжували вперше. Репродуктивний вік вагітних складав відповідно 16,33 +- 0,21, 24,67 +- 0,37 і 36,14 +- 0,77 року. Дослідження проведено у III триместрі вагітності на 36,08 +- 0,59 тиж гестації. Вміст МЕ (залізо, мідь, цинк, кобальт, магній, марганець) у біосубстратах визначено за допомогою атомно-абсорбційного спектрофотометра C-115MI, оснащеного комп'ютерною приставкою для автоматичного обчислення вмісту МЕ, виробництва НВО Selmi (Україна). Для вагітних раннього репродуктивного віку є властивими найнижчі показники забезпеченості сироваткового пулу залізом, кобальтом і цинком та еритроцитарного пулу - залізом і кобальтом. Спостерігається також сироватково-еритроцитарний дисбаланс вмісту цинку. Найнижчий рівень сироваткового та еритроцитарного вмісту міді і марганцю та еритроцитарного вмісту магнію є властивим для вагітних старшого репродуктивного віку. Незалежно від репродуктивного віку для вагітних є властивим сироватковий дефіцит магнію та цинку. Навпаки, еритроцитарне насичення цинком було значно збільшеним, що свідчить про сироватково-еритроцитарний дисбаланс його вмісту. Всіх вагітних, особливо раннього та старшого репродуктивного віку, слід зараховувати до групи високого ризику виникнення та прогресування мікроелементозів. Тому надзвичайно актуальною є проблема розроблення методів корекції мікроелементозів у вагітних.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.116.3 + Р716.216.415.202.9-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського