РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000635637<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кравченко О. В. 
Особливості формування судинного компонента хоріона при невиношуванні вагітності у I триместрі гестації / О. В. Кравченко // Здоровье женщины. - 2016. - № 8. - С. 72-74. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

У жінок із невиношуванням у ранні терміни вагітності під час ультразвукового дослідження вивчено об'єм плідного яйця, об'єм порожнини амніону та їх співвідношення. З використанням спеціальної тримірної програми VOCAL проведено підрахунок об'єму хоріона, оцінювання його судинної системи на основі визначення індексу васкуляризації (VI) та індексу кровотоку (FI). Мета дослідження - вивчення етапів росту та васкуляризації хоріона у випадку загрози переривання вагітності у I триместрі гестації. Обстежено 50 вагітних із загрозою невиношування в ранні терміни гестації: 30 осіб - із обтяженим акушерським анамнезом (ОАА), які одержували препарат мікронізованого прогестерону по 50 мг 3 - 4 рази на добу (основна група), і 20 вагітних, анамнез яких не був обтяженим і які знаходились на симптоматичній терапії (контрольна група). Аналіз частоти зустрічальності екстрагенітальної патології у групах дослідження засвідчив, що у жінок із невиношуванням та ОАА соматичні захворювання виявляли майже у 2 рази частіше, ніж в контролі (відповідно 60 і 30 %). Щодо частоти інфекційних ускладнень у I триместрі вагітності у групі жінок із загрозою переривання і ОАА у порівнянні з контрольною групою обстежених, достовірно частіше відзначали порушення піхвового мікробіоценозу у вигляді гарднерельозу (20 і 10 %), кандидозного кольпіту (30 і 5,5 %), а також урогенітальних інфекцій - хламідіозу, уреаплазмозу, мікоплазмозу (15 і 0 %). Усім вагітним проведено санацію вогнища інфекції у I триместрі гестації - місцева терапія, системне лікування - після закінчення процесів плацентації. Проведене дослідження встановило, що використання мікронізованого прогестерону за невиношування вагітності у I триместрі гестації сприяє зростанню об'єму хоріона, інтенсивності кровотоку в його паренхімі та повноцінній перебудові спіральних артерій як наслідку адекватного формування плацентарно-маткового кровотоку, що, безумовно, покращує прогноз подальшого перебігу вагітності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.218.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського